Початкова сторінка

Тарас Шевченко

Енциклопедія життя і творчості

?

28.03.1842 р. До Г. Ф. Квітки-Основ'яненка

С.-Петербург С.-Петербург. 28 марта 1842 г.

«Надрюковав, бодай йому очі повилазили», – отак ви скажете, як зачнете читать мої «Гайдамаки»; а що скажете, як прочитаєте, не знаю. Не лайте дуже, коли найдете що-не-будь не до ладу, бо і написано і надрюковано навмання, – та я ще і досі не знаю, чи получили ви мою «Утоплену», що я послав вам через Корсуна, і білети на «Гайдамаки». Коли маєте субскрибентів, то напишіть до мене швидче, бо вже тілько сто екземплярів осталось. Та якби ви не поліновались прислать мені свої сочиненія хоч півекземпляра, так – на пам'ять, то велике спасибі вам сказав би.

Т. Шевченко

Поцілуйте любого Гулака-Артемовського і отдайте йому книжку, а другу не цілуючи отдайте Корсуну.


Примітки

Подається за рукописною копією О. Я. Кониського з автографа, тепер не відомого (Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, відділ рукописів, ф. 77, арк. 4).

Вперше надруковано в журналі «Русская старина» (1880. – № 3. – С. 593) з неточно прочитаними словами і друкарськими помилками.

Вперше введено до зібрання творів у виданні: Шевченко Т. Повне зібр. творів: У 10 т. – К., 1957. – Т. 6. – с. 23.

«Надрюковав, бодай йому очі повилазили» – У першому виданні поема «Гайдамаки» (СПб., 1841) надрукована з багатьма помилками.

чи получили ви мою «Утоплену», що я послав вам через Корсуна… – 8 грудня 1841 р. Шевченко послав Г. Ф. Квітці-Основ’яненкові баладу «Утоплена», назвавши її за іменем головної героїні «Ганнуся», для альманаху «Молодик», де 1843 р. (Ч. 2. – С. 114 – 121) вона і була надрукована.

Поцілуйте любого Гулака-Артемовського… – Йдеться про П. П. Гулака-Артемовського.

В. Є. Шубравський

Подається за виданням: Шевченко Т.Г. Повне зібрання творів у 12-и томах. – К.: Наукова думка, 2003 р., т. 6, с. 18 (текст), с. 308 – 309 (примітки).